Start / Wpisy / Niemcy w LO

Niemcy w LO

logo_pnwm_dopisek_poziom_rgb
W ramach podsumowań zeszłorocznych wyjazdów edukacyjnych przypominamy o współpracy pomiędzy LO, a szkołą w Hessisch – Lichtenau.

W dniach 23-30.06.2014 odbyła się w naszej szkole wymiana uczniowska ze szkołą partnerską z Niemiec z Hessisch – Lichtenau . Młodzież polska i niemiecka pracowała wspólnie nad projektem artystycznym w Pałacu w Witaszycach korzystając z uprzejmości i wsparcia finansowego właściciela Pana Tomasza Klauzy. Projekt współfinansowany był przez międzynarodową organizację :Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Spotkanie dotyczyło działań artystycznych prowadzonych w plenerze jak i wnętrzach pałacowych, była to też dodatkowa oferta dla uczniów w obszarze działań artystycznych, której nie realizuje się na zajęciach szkolnych. Polska grupa miała możliwość zapoznać się z doświadczeniami niemieckich kolegów, którzy w szkole realizują praktyczne zajęcia ze sztuki. Oczekiwaliśmy wymiany doświadczeń, likwidowanie ewentualnych wzajemnych uprzedzeń a także ćwiczenie komunikacji w języku obcym. Uczestnicy otrzymali możliwość kreatywnego i twórczego spędzenia czasu. Poprzez wycieczki edukacyjne do zamku w Gołuchowie i Poznania niemieccy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze sztuką i kulturą Polski a młodzież polska mogła poszerzyć swoją wiedzę o nowe aspekty sztuki dotyczące portretów jak i selfie.
Wymianę zorganizowała Maria Cichy, a opiekunem była również Magdalena Barańska.

Link do galerii z wyjazdu.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content