Start / Wpisy / „25 lat wolności” konkurs

„25 lat wolności” konkurs

W związku z 25 rocznicą obrad Okrągłego Stołu i wyborów z 1989 roku, w środę 4 czerwca zostanie w szkole przeprowadzony konkurs „25 lat wolności”. Celem konkursu jest podsumowanie ćwierćwiecza wolnej Polski. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów gimnazjum i liceum.

Regulamin konkursu:

  • Konkurs został zorganizowany by upamiętnić 25 rocznicę obrad Okrągłego Stołu i wyborów z 1989 roku. Celem konkursu jest podsumowanie ćwierćwiecza wolnej Polski.
  • Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów gimnazjum i liceum.
  • Konkurs zostanie przeprowadzony w formie testu, zawierającego zarówno pytania otwarte jak i zamknięte.
  • Test zostanie przygotowany w oparciu o materiał z historii i wiedzy o społeczeństwie z gimnazjum i liceum (szczególnie okres od 1989 do 2014).

Na zwycięzców czekają nagrody.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje do piątku pani Magdalena Kaczmarek

Jednocześnie zachęcamy do udziału w AKCJI „LEKCJA WOLNOŚCI”, która jest organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach obchodów rocznic wydarzeń 1989 r. Celem akcji jest nakłonienie uczniów, by przeżyli emocje, które towarzyszyły tamtym wydarzeniom, by porozmawiali o wyjątkowym 1989 roku ze swoimi rodzicami, dziadkami, by pozbierali świadectwa. Będzie je można zamieszczać w Internecie, m.in. na stworzonym przez MEN profilu „Lekcja Wolności” na serwisie Facebook.”

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content