Start / Bez kategorii / Mistrzowie Polski Ligi Obrony Kraju

Mistrzowie Polski Ligi Obrony Kraju

, Mistrzowie Polski  Ligi Obrony Kraju

2 października 2010r. w Tarnobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Obrony Kraju w Krosie Strzeleckim. Oprócz naszej uczennicy, Pauliny Kozłowicz, Wielkopolskę reprezentowali Joanna Uciechowska (Gimnazjum w Taczanowie Drugim), Justyna Uciechowska (Liceum Profilowane w ZSUG), Leszek Kaniewski (ZST), Radosław Kaliński (ZST) i Dawid Marciniak (Gimnazjum w Taczanowie Drugim).

Pierwszą konkurencją był marszobieg bojowy (1,5 km biegu, strzelanie do zapadek oraz rzut granatem). Dziewczyny nie miały sobie równych pokonując wszystkie zespoły, natomiast chłopacy zajęli drugie miejsce – wyprzedziło ich tylko województwo Świętokrzyskie. Drugą konkurencją był pojedynek strzelecki. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce zarówno chłopacy jak i dziewczyny. I tak oto zostaliśmy Mistrzami Polski zdobywając 70/72 punkty. Na drugim stopniu podium stanęło województwo Świętokrzyskie z 60 punktami, a na trzecim województwo Dolnośląskie zdobywając 53 punkty. W przyszłym roku zawody odbędą się na Ziemi Pleszewskiej.