Start / Bez kategorii / Finalista Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

Finalista Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

W dniach 17-19 kwietnia 2012r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się etap centralny Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły Marcin Spiralski wraz z opiekunem – panią Anną Ranke. Znalazł się on gronie 37 najlepszych uczniów z całej Polski. Tytuł finalisty umożliwia mu podjęcie studiów m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim czy Uniwersytecie Jagiellońskim, na kierunkach takich jak: psychologia, prawo, politologia, teologia, geografia. Jest to niewątpliwie wielki sukces naszego ucznia.

Organizatorzy olimpiady przygotowali dodatkowe atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Azji i Pacyfiku oraz podziwiać egzotyczne eksponaty pochodzące z Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii, np. zbiory masek obrzędowych i teatralnych oraz lalek klasycznego teatru jawajskiego.

Wieczorem uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni do Uniwersytetu Muzycznego na koncert prof. Jerzego Sterczyńskiego. Wysłuchano utworów Samuela Barbera i Fryderyka Chopina między innymi etiudę cis-moll, sonatę b-moll. Niespodzianką wieczoru, nagrodzoną gromkimi brawami było wykonanie Karnawału zwierząt C. Saint-Saensa przez profesora i zaproszonych gości.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content