Start / Wpisy / Geografia święci triumfy!

Geografia święci triumfy!

Od dłuższego czasu geografia cieszy się wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych dużą popularnością. Chętnie wybierają ten przedmiot na maturze, gdyż uzyskany wynik pozwala zdobyć indeks na wiele interesujących kierunków studiów. Ale przygotowania do wyścigu o miejsce na studiach zaczynają się znacznie wcześniej. Nasza szkoła i w tej dyscyplinie może poszczycić się sukcesami. Stoi za nimi zaangażowanie Pani Anny Ranke – nauczycielki geografii w pleszewskim Staszicu. Już w gimnazjum uczniowie połykają bakcyla tego przedmiotu.

W 2014r. w Konkursie Multitest dla klas II gimnazjum uczeń Mateusz Nawrocki z kl.2g zdobył 15 miejsce w Polsce na 200 startujących. Natomiast Mieszko Pinczewski z kl.2d LO uzyskał tytuł laureata ( 3 miejsce w Wielkopolsce) w III edycji Wschodokonkursu organizowanego przez Instytut Wschodni UAM w Poznaniu. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Oblicza Kaukazu”, a wzięło w niej udział ponad 100 osób .Poza tym Mieszko Pinczewski zajął I miejsce w Wielkopolsce w Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki i jest finalistą etapu centralnego. A konkurencja była duża , startowało 2300 osób.

Z kolei tegoroczny maturzysta Krzysztof Ferenc z kl.3b zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej. Znalazł się w gronie 70 najlepszych uczestników.

Pasjonatom geografii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

geo
Fot. Joanna Krzymińska

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content