Start / Wpisy / Konkurs „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura”

Konkurs „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura”

Instytut Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Fundacją Europea organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas szkoły ponadgimanazjalnej.

Zadaniem konkursu jest rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania historią i kulturą Europy, życiem społeczno-politycznym oraz gospodarczym państw i regionów europejskich, jak i poszerzenie wiedzy dotyczącej integracji europejskiej i Unii Europejskiej, a także miejsca Polski w tych procesach.

Dla zwycięzców przewidziano uprawnienia w postępowaniu rekrutacyjnym na prestiżowe studia I stopnia na kierunku europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych, prowadzone w Instytucie Europeistyki WDiNP na Uniwersytecie Warszawskim. Laureaci Konkursu wyłonieni spośród najlepszych finalistów, uzyskają maksymalną liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym i po spełnieniu pozostałych warunków formalnych zostają przyjęci na studia w Instytucie Europeistyki WDiNP UW.

W załączeniu przesyłamy Państwu list od Przewodniczącego KO Konkursu Prof. dr hab. K. A. Wojtaszczyka, a także regulamin i plakat informacyjny z prośbą o promocję Konkursu również na terenie szkoły oraz na stronie internetowej Państwa placówki oświatowej.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie europeistyka.uw.edu.pl.

Zgłoszenia na konkurs przyjmują panie A. Ranke i M. Kaczmarek.

konkurs_europa_2014

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content