Start / Wpisy / Konkurs tłumaczeniowy

Konkurs tłumaczeniowy

Zapraszamy do udziału w konkursie tłumaczeniowym. Zapisy do 5 listopada br. przyjmuje pan Henryk Szczudlik. Szczegóły imprezy poznajemy w liście od organizatora:

Mamy zaszczyt, i ogromną przyjemność, zaprosić uczniów Państwa szkoły do udziału w XIV edycji Konkursu Tłumaczeniowego, organizowanego przez Zakład Filologii Angielskiej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który odbędzie się 15 listopada 2021.

Konkurs rozpocznie się o godz. 9.45, i odbędzie się w murach naszego Wydziału, w auli Prof. Jerzego Rubińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym przy ulicy Nowy Świat 28-30 w Kaliszu. Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia około godziny 15.00.

Na początku uczestnicy tłumaczą tekst o długości 350-450 słów z języka angielskiego na język polski w ciągu 90 minut. Uczniowie mogą korzystać (tylko) ze słownika angielsko-angielskiego. Prosimy uczniów o przyniesienie ze sobą własnych słowników, w miarę możliwości. Zadaniem uczestników jest nie tylko prawidłowe zrozumienie tekstu oraz wierne przekazanie jego treści w ojczystym języku, ale również dbałość o stronę stylistyczną polskiego tekstu.

Po części pisemnej konkursu w godzinach od 11.45 do 15.00 zapraszamy na wykłady. W tym roku gościmy Prof. Barbarę Lewandowską-Tomaszczyk, wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Zapraszamy też uczniów na prezentacje na temat współczesnej kultury krajów anglojęzycznych i języka angielskiego prowadzone przez anglistów naszego Wydziału. Bieżąca edycja Konkursu również wpisuje się w obchody Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ostateczny Harmonogram Konkursu Tłumaczeniowego zostanie opublikowany dnia 10 listopada 2021 na stronie: https://www.facebook.com/filologia.angielska.z.pedagogika.WPA.UAM.Kalisz/

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content