Start / Wpisy / Konkurs tłumaczeniowy – zaproszenie

Konkurs tłumaczeniowy – zaproszenie

Zapraszamy do udziału w konkursie tłumaczeniowym. Zapisy do 5 kwietnia przyjmuje pan Henryk Szczudlik.

Szczegóły poniżej w liście od organizatora.

Jak co roku zapraszamy Państwa uczniów do udziału w Konkursie Tłumaczeniowym (XII edycji) dla szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Ziemi Kaliskiej, organizowanym przez Zakład Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Konkurs odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. Dla zwycięzców konkursu ufundowaliśmy liczne i atrakcyjne nagrody.

Tegoroczna edycja Konkursu jest objęta patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz honorowym patronatem Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.45 w auli Prof. Jerzego Rubińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym przy ulicy Nowy Świat 28-30 w Kaliszu. Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia około godziny 15.00. Uczestnicy tłumaczą tekst o długości 350-450 słów z języka angielskiego na język polski w ciągu 90 minut. Dozwolone jest korzystanie (tylko) ze słownika angielsko-angielskiego. Prosimy uczniów o przyniesienie ze sobą własnych słowników, w miarę możliwości. Zadaniem uczestników jest nie tylko prawidłowe zrozumienie tekstu oraz wierne przekazanie jego treści w ojczystym języku, ale również dbałość o stronę stylistyczną polskiego tekstu.

Po części pisemnej konkursu w godzinach od 11.45 do 15.00 zapraszamy na wykłady. W tym roku gościmy Pana Krzysztofa Majera, wykładowcę Uniwersytetu Łódzkiego oraz zawodowego tłumacza literatury amerykańskiej, członka Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Zapraszamy też uczniów na prezentacje na temat współczesnej kultury i języka angielskiego Stanów Zjednoczonych prowadzone przez anglistów naszego Wydziału. Dodatkowo bieżąca edycja Konkursu zamknie obchody Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content