Start / Wpisy / Konkurs tłumaczenowy

Konkurs tłumaczenowy

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji konkursu tłumaczeniowego:

Jak co roku zapraszamy Państwa uczniów do udziału w Konkursie Tłumaczeniowym (teraz już w jubileuszowej dziesiątej edycji) dla szkół ponadgimnazjalnych Ziemi Kaliskiej, organizowanym przez Zakład Filologii Angielskiej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Konkurs odbędzie się 24 kwietnia 2017r. Dla zwycięzców konkursu ufundowaliśmy liczne i atrakcyjne nagrody. Tegoroczna edycja Konkursu jest objęta patronatem przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, dodatkowo sponsorami nagród są wydawnictwo Egis/ Express Publishing, Oxford Publishing Press, Pearson oraz Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu. Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów ze szkół to 21 kwietnia 2017.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 9.45 w auli Prof. Rubińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym przy ulicy Nowy Świat 28-30 w Kaliszu. Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia o godzinie 15.00. Uczestnicy tłumaczą tekst o długości 350-450 słów z języka angielskiego na język polski w ciągu 90 minut. Dozwolone jest korzystanie (tylko) ze słownika angielsko-angielskiego. Prosimy uczniów o przyniesienie ze sobą własnych słowników.

Po części pisemnej konkursu w godzinach od 11.45 do 15.00 odbędzie się warsztat tłumaczeniowy (w tym roku będziemy gościć osobę, która profesjonalnie zajmuję się tłumaczeniem publikowanych tekstów literackich), kulturowo-literackim (prezentacja na temat najbardziej poczytnych współcześnie pisarzy amerykańskich lub brytyjskich) oraz językowego (komunikacja i słownictwo), jak również prezentacje metodyczne (prowadzone przez naszych wykładowców oraz przedstawiciela wydawnictwa) dla nauczycieli szkół biorących udział w konkursie. W załączniku znajduję się wstępny HARMONOGRAM KONKURSU jak również tegoroczny REGULAMIN.

Zapisy do 20 marca przyjmuje pan Henryk Szczudlik. Możliwość udziału uzyska pierwszych 8 chętnych.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content