Start / Wpisy / „Las – cudowny obraz” – finał konkursu

„Las – cudowny obraz” – finał konkursu

W konkursie plastycznym „Las – cudowny obraz” wzięło udział 41 placówek szkolnych z południowej Wielkopolski. Nadesłano łącznie 711 prac w czterech kategoriach wiekowych. Namalowane dzieła były bardzo barwne, niekiedy bajkowe i tajemnicze.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było spełnienie wymogów regulaminowych. Praca musiała być wykonana samodzielnie, w odpowiedniej technice malarskiej i mieć format A4. Ocenie podlegała również estetyka wykonania i pomysłowość ujęcia tematu.

Sąd Konkursowy przeanalizował nadesłane prace i przyznał nagrody w każdej kategorii wiekowej. Nagrody i upominki dla laureatów ufundował Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymały:
– Weronika Czajczyńska, klasa IIIg,
– Alicja Juszczak, klasa III g,
– Aleksandra Matyjasik, klasa IId.

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego odbyło się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie podczas festynu edukacyjnego „Spotkanie z lasem” w dniu 12 czerwca 2015 roku. Impreza obfitowała w wiele historycznych niespodzianek… Blisko tysiąc uczniów z południowej Wielkopolski uczestniczyło w leśnych pokazach, konkursach i zabawach, które wypełniły program edukacyjnego festynu. Obserwowali oni, między innymi proces otrzymywania dziegciu, drążenie barci, pracę pilarzy oraz wyplatanie koszy z wikliny. Rozmawiali z kowalem i rymarzem. Chętni do brudzenia rąk własnoręcznie lepili garnki i formowali wazony na kole garncarskim, a ciekawi nowych smaków próbowali leśnych specjałów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się czerpanie papieru, bicie okolicznościowej monety oraz liczne konkurencje i konkursy. Ci, którzy popisali się wiedzą leśną mieli szansę zdobyć edukacyjne upominki i okolicznościowy znaczek.

Opiekunem artystek jest pani Izabela Świątek.

Zdjęcia pani Izabela Świątek.

9

8

6

5

4

3

2

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content