Start / Bez kategorii / Licealiści z Feniksem w Poczdamie

Licealiści z Feniksem w PoczdamieMagda Bachorska, uczennica klasy 2f, relacjonuje wyjazd do Niemiec, zorganizowany w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych „Feniks”.

Grupa 10 uczniów naszego liceum uczestniczyła w dniach 9-14 maja 2011r. w polsko–niemieckim projekcie zorganizowanym w Niemczech.

Projekt odbywał się pod hasłem „Bin ich Europa?”, a więc nasza wymiana dotyczyła tematów związanych z Europą a także z migracją.

Nasz program obejmował: animacje językowe, rozgrzewki, wycieczkę do Berlina, spacerowanie i zwiedzanie Poczdamu. Jednak tematem przewodnim tego spotkania była Europa. Mieliśmy okazję przeprowadzać w grupach wywiady w Poczdamie, a także rozmawiać z uchodźcami z Iranu, Afganistanu, Pakistanu, którzy obecnie zamieszkują Berlin. Było to dla nas bardzo miłe doświadczenie. Po za tym byliśmy w meczecie, spacerowaliśmy po berlińskich ulicach zamieszkałych przede wszytkich przez migrantów. Podziwialiśmy ich kulturę, robiliśmy zdjęcia, które później przydały się na naszą seminaryjną wystawę. Rozmawialiśmy także z panią, która zajmuje się sprawami migracji i integracji uchodźców w Poczdamie.

Dzięki tej wymiane, cała nasza grupa zdobyła doświadczenia w dziedzinie dziennikarskiej. Po za tym nasze dyskusje przyczyniły się do tego, że mogliśmy zgłebić naszą wiedzę na temat migracji, Europy.

Zdjęcia w galerii Magda Bachorska.


link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content