Start / Nasze pasje

Nasze pasje

Uczniowie I LO mają szerokie zainteresowania. Kilku z nich postanowiło podzielić się swoimi pasjami i opisać często niecodzienne hobby. Jeżeli chcesz dołączyć do nich, prześlij informacje o sobie.

Michał Giza

Moje hobby związane z Lego towarzyszy mi od dziecka. Z początku składałem jedynie gotowe zestawy, lecz po jakimś czasie sam zacząłem budować własne konstrukcje. Kilka lat temu postanowiłem poeksperymentować z tworzeniem filmów i animacji przy pomocy klocków. Próba, pomimo wielu komplikacji, okazała się być sukcesem, który pozwolił na stworzenie kilku ciekawych projektów. Swoją pasję kontynuuję do dziś, ale nie traktuję już jej aż tak poważnie. Fragmenty moich filmików zawarte są w poniższej kompilacji.

kadr z filmu ucznia

Zespół „Bane” – kilka słów o młodych muzykach.

Zespół Bane to grupa składająca się z absolwentów i uczniów naszego liceum. Swój debiut na dużej scenie zapoczątkowali w czasie obchodów Dni Pleszewa i organizowanego „Talent SHOW”, podczas którego zdobyli główną nagrodę i nagrodę publiczności.

Zespół powstał 2015 roku z inicjatywy Adrianny Zagrodnickiej, Martyny Sokowicz i Karola Pilarskiego. Obecnie grupa składa się z 9 osób: Igor Borowski i Justyna Dopierała – wokal, Maciej Kaseja – gitara elektryczna solowa, Jakub Dyoniziak – gitara elektroakustyczna, Mikołaj Narkun – gitara basowa, Karol Pilarski – instrumenty klawiszowe, Igor Jopp – perkusja, Adrianna Zagrodnicka – skrzypce, instrumenty perkusyjne, Martyna Sokowicz – skrzypce, chórki.

Nie lada wyzwaniem dla grupy był wybór nazwy zespołu. BANE z języka angielskiego oznacza „zgubę”. Muzyka jak mówią członkowie zespołu stała się ich „zgubą” zabierającą czas oraz siły, ale w ten pozytywny sposób – podkreślają muzycy. Łączą spokojnie pasje z nauką, przygotowując następne utwory, teledyski, koncertu.

szkolny zespół muzyczny

Archiwalne wpisy – link do strony.

Skip to content