Start / Wpisy / Polak, Węgier – dwa bratanki

Polak, Węgier – dwa bratanki

Pani Justyna Górczyńska przesyła relację z wycieczki gimnazjalistów do Budapesztu.

W myśl starego przysłowia polskiego i węgierskiego gimnazjaliści z Gimnazjum Dwujęzycznego postanowili rozpocząć podróż po Europie. Podróż rozpoczęli od stolicy Węgier- Budapesztu.

Pierwszego dnia młodzież relaksowała się w Parku Wodnym Tatralandia na Słowacji. Słoneczna pogoda pozwoliła w pełni cieszyć się solankowymi basenami i niezliczoną ilością zjeżdżalni.
Drugiego dnia młodzież odwiedziła miejscowość Szentendre – miasteczko malarzy i artystów, które zasłynęło dzięki Muzeum Marcepanów. Po „słodkim” zwiedzaniu i spacerze brzegiem Dunaju gimnazjaliści udali się do Esztergom, miasta z największą w Europie Środkowej bazyliką. Panorama miasta z wysokości 100 m robiła niesamowite wrażenie.

Ostatnim punktem dnia było Oceanarium. Węże, krokodyle, fruwające nad głowami papugi i tukany, wielkie rekiny i ogromne płaszczki zapewniły młodzieży wielu pozytywnych doznań.
Trzeciego dnia Budapeszt przywitał młodych ludzi pełnią słońca i urokiem zabytków. Góra Gellerta, cytadela przybliżyła historię chrześcijaństwa na ziemiach Madziarów, oraz pokazała bieg historii od czasów tureckich, aż po współczesność. Spacer basztami rybackimi, Rynek Budy, wzgórze zamkowe, czy Parlament zachwyciły wszystkich. Urok Budapesztu został podsumowany rejsem po Dunaju.

Z łezką w oku młodzież żegnała przepiękną stolicę Węgier. Warto zaznaczyć, że wycieczka pozwoliła zmierzyć się ze znajomością języka angielskiego, z czym Gimnazjaliści radzili sobie doskonale.

Kolejne cuda Europy już za rok.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content