Start / Bez kategorii / Savoir -vivre w I LO

Savoir -vivre w I LOWeronika Szlugaj z klasy 1b relacjonuje zajęcia w których uczestniczyła jej klasa.

30 marca 2011 roku klasa Ib miała okazję uczestniczyć w zajęciach z Savoir-vivre, które prowadził pan Kamil Meller. Zapoznając nas z zasadami dobrego zachowania prowadzący urozmaicał swoje wypowiedzi przykładami wziętymi z życia codziennego, co dodało atrakcyjności. Nie za brakło również dobrego humoru.

Każdy z uczniów otrzyma certyfikat uczestnictwa w zajęciach, na których dowiedzieliśmy się, np. że wchodząc po schodach partner powinien iść za partnerką, aby mógł pomóc jej, gdy ta straci równowagę. Co ciekawe jednak, inaczej jest gdy schodzimy ze schodów. Wtedy to mężczyzna powinien iść przed partnerką, oczywiście w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe to rzecz normalna. Lecz czy wiemy, że rozmawiając przez nie też należy pamiętać o pewnych zasadach? Pomimo tego, że nasz rozmówca nie widzi naszej twarzy, to powinniśmy się uśmiechać, co z pewnością sprawi, że obie osoby będą czuły się komfortowo. Dobrze też wiedzieć, że to osoba dzwoniąca powinna oddzwaniać kiedy coś przerwie rozmowę, ale także to ona decyduje kiedy ją chce zakończyć.


link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content