Start / Wpisy / Turniej szachowy w Staszku

Turniej szachowy w Staszku

W dniu 12.03.2016 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im . St Staszica w Pleszewie rozegrany został turniej szachowy organizowany przez klub Orły Pleszew.

W 7 rundowej rywalizacji wzięło udział 44 zawodników i zawodniczek głównie z powiatu pleszewskiego , ale również z Kalisza. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięstwo odniósł Oskar Dixa (6,5 pkt) przed Dorianem Gralą (5,5 pkt) i Wiktorem Dixa (5,5 pkt). W dodatkowo prowadzonej klasyfikacji juniorów do lat 10 zwyciężył Gabriel Baszczyński (5 pkt) przed Alexem Makowieckim i Hubertem Żarnowskim (po 4 pkt). Specjalną statuetkę dla najlepszego zawodnika reprezentującego Liceum i Gimnazjum im. St. Staszica w Pleszewie zdobył Wiktor Dixa (5,5 pkt) wyprzedając swoich szkolnych kolegów – Cezarego i Aleksandra Czajczyńskich (odpowiednio 4,5 pkt i 4 pkt). Wprawdzie rozgrywki miały charakter otwarty i nie prowadzono osobnej kwalifikacji, ale warto wspomnieć, że najlepszą z kobiet okazała się Diana Franek (4 pkt) przed Zuzanną Jędrzejewską (3,5 pkt) i Patrycją Golińska (3 pkt).

Turniej rozgrywany w reprezentacyjnej sali pleszewskiego liceum był bardzo udany i już teraz zapraszamy wszystkich miłośników królewskiego gry na kolejne zmagania, które odbędą się w dniu 23.04.2016 o godzinie 10.00. Zdjęcia z turnieju oraz informacje o kolejnych znajdziecie Państwo na stronie www.orly-pleszew.pl lub na facebookowym profilu Orłów Pleszew.

Tomasz Kinas

chess_1 chess_2 chess_3

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content