Start / Wpisy / Uczniowie na Słowacji

Uczniowie na Słowacji

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych „Feniks” relacjonuje wyjazd, w którym uczestniczyli nasi uczniowie.

„We are citizens of Europe” to międzynarodowa wymiana młodzieży, która zrealizowana została na Słowacji, w miejscowości Snina przy udziale 31 młodych osób z Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Litwy. Tematyka projektu dotyczyła obywatelstwa europejskiego oraz znaczenia roli młodzieży w tworzeniu oraz wzmacnianiu poczucia przynależności do tzw. aktywnego społeczeństwa europejskiego wśród mieszkańców UE.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych „Feniks” reprezentowały 4 młode osoby uczące się obecnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Pleszewie, które uczestniczyły w projekcie wraz z liderką grupy.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu programu Erasmus+. Koordynatorem projektu była organizacja STEP ze Słowacji. Nasze Stowarzyszenie pełniło w projekcie rolę partnera wysyłającego i przygotowującego polską grupę młodzieży, co było możliwe dzięki naszej ścisłej współpracy z I LO im. St. Staszica w Pleszewie.

Bardziej obszerna relacja z projektu i zdjęcia pojawią się na naszym profilu już za kilka dni, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z filmem, który został przygotowany przez uczestników wymiany (ze znacznym udziałem polskich uczestników) jako rezultat jednego z projektowych warsztatów.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content