Start / Bez kategorii / Uczniowie w Niemczech

Uczniowie w NiemczechMarta Ostynowicz relacjonuje wyjazd grupy uczniów do Niemiec, zorganzowany przez panią Marię Cichy.

W dniach 5-11 czerwca 2011 r. odbył się wyjazd do Niemiec. W niedzielę wieczorem, po długiej podróży dotarliśmy na miejsce. Spotkaliśmy się w szkole w Augustfehn, gdzie przydzielono nam nasze nowe niemieckie rodziny. Wszyscy byliśmy nieco przerażeni tym, co nas czeka. Następnego dnia mieliśmy trochę zajęć sportowych w celu zapoznania się. Budowaliśmy też mosty przyjaźni polsko-niemieckiej. Kolejną atrakcją była jazda drezynami oraz wieczorne ognisko.

We wtorek przewidziane były zajęcia w introligatorni, gdzie odkrywaliśmy nasze plastyczne pasje. Po południu chwila relaksu na basenie, po to by wypocząć przed pełnym emocji pokazem afrykańskich akrobacji „Mutoto”. Środa była niewątpliwie najbardziej wyczerpującym dniem, podczas którego wędrowaliśmy przez 6 km po Morzu Wattowym. Przemoknięci do suchej nitki dotarliśmy na urokliwą wyspę, gdzie mogliśmy odprężyć się na pływalni. Czwartkową atrakcją był spływ kajakowy. Na szczęście nie padało, więc humory nam dopisywały. Wieczorem świetnie bawiliśmy się przy ognisku. Piątek nadszedł niespodziewanie szybko. Tego dnia mogliśmy sprawdzić nasze zdolności techniczne podczas budowanie domków dla ptaków. Popołudnie i wieczór spędziliśmy bardzo miło w ogrodzie pana Rolfa.

Mogliśmy również obejrzeć film dokumentujący cały nasz wyjazd (do obejrzenia poniżej). W sobotę nadszedł czas rozstania i pożegnań. Dni spędzone w Niemczech minęły bardzo szybko. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, które chcielibyśmy kontynuować.

Zdjęcia z wyjazdu w galerii oraz na szkolnym blogu.Film z wyjazdu.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content