Start / Bez kategorii / Uczniowie z Belgii w I LO

Uczniowie z Belgii w I LOMarta Kaczmarek, uczennica klasy 1e, relacjonuje pierwsze trzy dni wizyty dwudziestu uczniów i czwórki opiekunów z belgijskiej szkoły w Chimay. Zagraniczni goście odwiedzają I LO w ramach międzynarodowej współpracy finansowanej z programu Comenius.

Poniedziałek

Pierwszy dzień wizyty Belgów rozpoczął się zwiedzaniem naszego LO. Następnie wraz z kolegami z Polski uczniowie realizowali program projektu edukacyjnego polegający na redagowaniu wypracowań na tematy dotyczące ochrony środowiska i społeczeństwo.

W godzinach po południowych nasi goście udali się do Starostwa Powiatowego, gdzie podjęła ich pani wice starosta Dorota Czaplicka i pan Mirosław Kuberka – przewodniczący Rady Powiatu.
Wieczór spędzili wspólnie z goszczącymi ich uczniami.

Wtorek

Od samego rana belgijscy uczniowie pisali wypracowania. Później udali się do Urzędu Mista i Gminy w Pleszewie, gdzie przywitał ich wice burmistrz Arkadiusz Ptak. Po południu, wraz z opiekunami udali się do Gołuchowa, gdzie mogli zobaczyć park, zwiedzić zamek i obejrzeć ekspozycje w tamtejszym muzeum.

Środa

Belgowie wraz z grupą uczniów z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzili stare miasto, ratusz i obejrzeli symbol Poznania – koziołki. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Bambrów, po czym udaliśmy się do kina na projekcje najnowszego filmu Woody’ego Allena. Po filmie wybraliśmy się na Maltę, gdzie mieliśmy czas wolny. Nasi goście wrócili do Pleszewa około 22, pełni pozytywnych wrażeń.

Zdjęcia w galerii pani Małgorzata Kuberka.


link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content