Start / Bez kategorii / Warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczne

23 maja 2013r. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na wydziale pedagogiczno-artystycznym w Kaliszu organizował dla młodzieży szkół średnich i otwarte warsztaty muyzczne i plastyczne pod tytułem „Spotkania ze sztuką”.

Uczniowie klas 2e oraz 2f – grup artystycznych – brali udział w tychże warsztatach. Grupa muzyczna miała okazję uczestniczyć w warsztatach na temat rytmu i improwizacji grając na instrumentarium Orffa, natomiast grupy plastyczne wykonywały prace plastyczne w różnych technikach plastycznych min.: rysunek, grafika, rzeźba, malarstwo, wykonywanie biżuterii, projektowanie stroju.

Młodzież uczestniczyła również w ciekawym pokazie mody, który przygotował zakład projektowania ubrań działający na uczelni a podróż po świecie sztuki zakończył się koncertem w auli im.Jerzego Rubińskiego, w którym udział wzieli studenci oraz wykładowcy UAM w Kaliszu. Od muzyki starodawnej do współczesności.

Wyjazd ten został zorganizowany w ramach współpracy klas artystycznych Liceum z uczelnią w Klaiszu.

Opiekunami młodzieży podczas wycieczki były panie Magdalena Barańska, Magdalena Jankowska-Krysztofiak oraz Marta Janiak.

logo powiatu i państwa
BIP - logo

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content