Start / Bez kategorii / Współpraca z wydziałem pedagogiczno-artystycznym

Współpraca z wydziałem pedagogiczno-artystycznym

001

1 lutego 2013r. szkoła podpisała porozumienie wydziałem pedagogiczno-artystycznym w Kaliszu, filią poznańskiego UAM, w myśl współpracy z istniejącymi w naszej szkole klasami artystycznymi.

W spotkaniu brały udział pani Natalia Czarcińska – koordynator porozumienia ze strony uczelni, wicedyrektor Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie, pani Łucja Banaś-Kasperska oraz pani Marta Janiak – koordynator współpracy w naszej szkole.

Porozumienie będzie polegało na uczestniczeniu uczniów klas artystycznych w wykładach monograficznych, dotyczących współczesnych kierunków w plastyce i sztuce oraz warsztatach w pracowni plastycznej, prowadzonych przez wykładowców wydziału pedagogiczno- artytysycznego. Grupy muzyczne zaś, będą uczestniczyły w koncertach organizowanych w auli gmachu UAM w Kaliszu.

Nasza współpraca z uczelnią będzie obejmowała klasy I i II o profilu artystycznym. Już w marcu tego roku odbdzie się pierwszy wykład na temat Fluxsusu i jego fenomenu w sztuce, który poprowadzi pani Natalia Czarcińska.

002

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content