Start / Wpisy / Wybierz się w podróż ze „Staszkiem”

Wybierz się w podróż ze „Staszkiem”

Od wielu lat maj nie tylko kojarzy się z egzaminami maturalnymi, ale także z rekrutacją do szkół średnich. Wybór właściwej szkoły jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka. Szkoły średnie prześcigają się w promowaniu swojej oferty poprzez reklamy, akcje agitacyjne w gimnazjach, ankietowanie uczniów i ich rodziców odnośnie wyboru szkoły. Młody człowiek musi jednak sam zadecydować i sam wybrać swoje miejsce na następne lata kształcenia.

Jeśli jesteś uczniem trzeciej klasy gimnazjum, powinieneś przeanalizować oferty wybranych szkół i poszukać odpowiedzi na następujące pytania:

Czy uczniowie szkoły uzyskują dobre wyniki na olimpiadach przedmiotowych i na egzaminach maturalnych ?
Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie znalazło się w Rankingu Szkół Olimpijskich miesięcznika Perspektywy, ubiegłoroczną maturę zdało 95% absolwentów. Według raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na rok 2015 uczniowie z pleszewskiego ogólniaka uzyskali najlepsze wyniki z przedmiotów na poziomie rozszerzonym w porównaniu z wynikami powiatów Południowej Wielkopolski.

Czy w szkole pracuje doświadczona i kompetentna kadra pedagogów?
Przyjrzyj się nauczycielom danej szkoły pod kątem ich doświadczenia w pracy na poziomie szkoły średniej i zastanów się ilu maturzystów do tej pory przygotowali do matury, ile lat pracują w szkole średniej, ilu z nich ma uprawnienia egzaminatora maturalnego? Pamiętajmy, że szkoła to nie eksperyment, a wiedzę najlepiej zdobywać od doświadczonych nauczycieli. W pleszewskim Staszicu niemal wszyscy nauczyciele przedmiotów maturalnych są egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Czy w szkole znajdę starszych kolegów i koleżanki, którzy pomogą mi odnaleźć się w nowym otoczeniu i będą służyć radą i wsparciem?
Porozmawiaj z obecnymi uczniami szkoły, którą klasą jesteś zainteresowany. Zapytaj o ich doświadczenia, poproś o pomoc w wyborze , nigdy się nie zawiedziesz, bo uczniowie „Staszka” to jedna drużyna.

Czy obiekt, w którym mieści się szkoła spełnia moje oczekiwania?
Pamiętaj, że w każdej szkole ważny jest klimat, na który duży wpływ ma również w jakim budynku się uczymy. Budynek pleszewskiego Staszica pochodzi z XIX wieku i jest jednym z najpiękniejszych obiektów na terenie naszego powiatu. Dzięki ukończonej w ubiegłym roku rewitalizacji, licealiści i gimnazjaliści uczą się w komfortowych warunkach.

Czy szkoła współpracuje z rodzicami i czy widać efekty tej współpracy?
Wraz z Radą Rodziców szkoła organizuje, imprezy dla uczniów takie jak bale integracyjne, połowinki, studniówki Galę Staszka i wiele innych. Pomyśl, jak będzie wyglądać Twoja studniówka, wielki bal na 100 par.

Czy jest to szkoła z tradycjami?
Poszukaj informacji o sławnych absolwentach szkoły. Są wśród nich np. Hanna Suchocka była Premier RP i ambasador RP w Watykanie, prof. dr hab. Bronisław Marciniak wieloletni rektor UAM w Poznaniu, ks. bp prof. dr hab. Andrzej Dziuba a z młodszego pokolenia dr Arkadiusz Ptak zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew, Mirosław Kuberka Przewodniczący Rady Powiatu, prof. UAM dr hab. Tomasz Mizerkiewicz, dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. dyrektorzy niemal wszystkich szkół w powiecie pleszewskim i wielu, wielu innych.
Imię szkoły rozsławiają także jej najmłodsi absolwenci miedzy innymi Katarzyna Zawada –zwyciężczyni II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Moskwie, Marcin Spiralski-członek ekspedycji naukowej do Boliwii , Daniel Moździerz – założyciel młodzieżowej grupy naukowo –technicznej „MDT” ,stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia.

Wszyscy wyżej wymienieni zdobywali wiedzę i inspiracje w pleszewskim ogólniaku i wszystkich ich łączy szkoła i przynależność do rodziny staszicowskiej.

Czy szkoła zaoferuje Ci to, co lubisz najbardziej?
Sprawdź stronę internetową i facebooka szkoły i przekonaj się, że w Staszku zapewnią Ci znakomitą rozrywkę, zabiorą Cię na obóz integracyjny , dla Ciebie zorganizują Mikołajki, Noc Filmowa, Noc Cudów, Walentynki i piknik. Ze Staszkiem zimą pojeździsz na nartach a latem przetrzesz górskie szlaki.
Przemyśl to! Wybór jest prosty !
Rada Rodziców przy Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie
podroz-ze-staszkiem (1)

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content