Start / Wpisy / Wymiana ze sztuką w tle  

Wymiana ze sztuką w tle  

logo_pnwm_dopisek_poziom_rgb

Życie Pleszewa opublikowało artykuł o międzynarodowej wymianie, w której uczestniczyli uczniowie naszego LO.

Dwunastu licealistów I LO im. Stanisława Staszica w dniach 17-25 marca, wzięło udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w Hessich Lichtenau w niemieckim landzie Hesja. Wszystko dzięki wsparciu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

To już druga wizyta pleszewskich licealistów w szkole Freiherr vom Stein Schule. Podobnie jak przed rokiem, głównym tematem zajęć była sztuka. Polscy i niemieccy uczniowie przeszli szereg warsztatów poświęconych odlewom z gipsu, fotografii tradycyjnej i odchodzącej już do lamusa sztuce wywoływania zdjęć w laboratorium oraz fotografii cyfrowej. – To dobrze, że uczniowie mają okazję do podróżowania i wymiany kulturowej, to wszystko bardzo wzbogaca, otwiera na świat, poszerza horyzonty i daje dobre podstawy dla późniejszych życiowych wyborów – przekonuje organizator wyjazdu i opiekun Maria Cichy.

Uczniowie pozytywnie oceniają wymianę, zarówno ci, którzy mieli już podobne doświadczenia, jak i ci, dla których był to pierwszy taki wyjazd: – Najciekawszym doświadczeniem było spotkanie zupełnie obcych osób, o których nic nie wiedzieliśmy, a podczas wyjazdu czuliśmy się tak, jakbyśmy znali się od dawna. Wspólnie zwiedziliśmy np. Frankfurt nad Menem, a podczas warsztatów mogłam wcielić się w rolę fotografa, a następnie sama wywołać zrobione przeze mnie zdjęcia – wspomina Roksana. Marcin dodaje: Wyjazd do Niemiec był ciekawym, choć też pracowitym, przerywnikiem w przygotowaniach do matury. Mieliśmy okazję poznania interesujących miejsc, nawiązania nowych kontaktów i ćwiczenia języka niemieckiego i angielskiego w praktyce.

Rewizyta grupy niemieckiej w Pleszewie zaplanowana jest na czerwiec. – Takie wymiany zawsze wzbogacają, we wszystkich życiowych sferach, uczą tolerancji, samodzielności i nowego patrzenia na świat. Język obcy był jedynie środkiem komunikacji a nie celem samym w sobie – zapewnia Maria Cichy.

Hubert Mościpan (zycie-pleszewa.pl)

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content