Start / Wpisy / X Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

X Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

7 marca 2015r. odbył się w Pleszewie II etap X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
Do tego etapu zostało zakwalifikowanych 72,w tym jedna z naszego powiatu, spośród 910 uczniów z województwa wielkopolskiego, którzy startowali w I etapie,

Po raz pierwszy nie odbyło się to w gmachu naszej szkoły. Z powodu remontu korzystaliśmy z gościnności sąsiedniej szkoły – Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych.

Uczestnicy przez trzy godziny rozwiązywali nietypowe zadania, wymagające pomysłu i już dość dużego doświadczenia matematycznego. Rozwiązania uczestników z wszystkich okręgów w Polsce będą sprawdzane w Warszawie.

Najlepsi zostaną zakwalifikowani do III, finałowego etapu.Finaliści są zwolnieni z testu gimnazjalnego z matematyki i uzyskują 100% punktów, maja też wolny wstęp do każdego z liceów, do klasy matematycznej.

W czasie, gdy uczniowie rozwiązywali zadania z etapu okręgowego ich nauczyciele brali udział w seminarium prowadzonym przez przedstawiciela Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Tomasza Cieślę.

W organizacji tej imprezy edukacyjnej brali udział: Urszula Kapała, Izabella Wawroska, Zdzisław Skrzypek, Stanisław Janiak oraz uczniowie klasy 3a, 1d, 1a, 1c i 3b.

Zdjęcia Martyna Mizerkiewicz.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content