Start / Wpisy / XI Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

XI Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

16.01.2016 r. odbył się w naszej szkole II etap XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów dla najlepszych uczniów gimnazjów z Wielkopolski wyłonionych po I etapie.
Brało w nim udział 54 uczniów z różnych stron naszego województwa, choć najwięcej, około połowa z Poznania oraz jedna uczennica naszej szkoły. Uczniowie przyjechali z opiekunami i w sumie gościliśmy około 100 osób.

W otwarciu konkursu uczestniczyli: Starosta Pleszewski Pan Eugeniusz Małecki, Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Pan Sławomir Sobczyk, dyrektor naszej szkoły Pani Lilla Deleszkiewicz oraz przedstawiciel Komitetu Głównego OMG Uczestnicy olimpiady rozwiązywali 5 nietypowych zadań, ułożonych przez najlepszych, doświadczonych w kształceniu uczniów zdolnych matematyków z Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów z Warszawy.

W czasie, gdy uczniowie trudzili się rozwiązując zadania konkursowe, ich opiekunowie brali udział w Seminarium Olimpijskim prowadzonym przez pracownika naukowego Uniwersytetu Warszawskiego dr Piotra Chrząstowskiego-Wachtla na temat ”Dziesiąty problem Hilberta” oraz „Twierdzenie Spraque’a-Grundy’ego”.
Przygotowano stoiska z broszurami i gazetkami matematycznymi oraz poczęstunek. Po konkursie odbyło się omówienie zadań. W organizację imprezy, oprócz członków Komitetu Okręgowego OMG złożonego z nauczycieli matematyki z Pleszewa, zaangażowana była Pani Izabella Wawroska- nauczycielka informatyki oraz uczniowie naszej szkoły. Oczywiście tak duża impreza nie mogłaby się odbyć bez życzliwości dyrekcji szkoły i pracowników obsługi.

Komitet Okręgowy Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Pleszewie bardzo dziękuje Starostwu za honorowy patronat oraz sponsorowanie busika przewożącego uczestników z dworca kolejowego w Kowalewie do naszej szkoły.

Pragniemy wyróżnić najbardziej zaangażowanych uczniów:
1. Jakub Jarocki 2c
2. Jakub Ziemkiewicz 2a
3. Aleksandra Wawrzyniak 2a
4. Natalia Biegańska 1b
5. Julia Zacharczuk 2c
6. Aleksandra Forycka 2d
7. Magdalena Rybak 2c
8. Magdalena Jezierska 2c
9. Martyna Kląskała 2c
10. Jan Jaźwiecki 2c
11. Karolina Jeziorańska 2d
12. Marta Michalak 2d
13. Eliza Fengier 2d
14. Joanna Bruzi 2d

DSC_6026

DSC_6030

DSC_6036

DSC_6049

DSC_6025

logo powiatu i państwa
BIP - logo

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content