Start / Bez kategorii / Dodaj Mieszka do znajomych – konkurs

Dodaj Mieszka do znajomych – konkursOtrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie organizowanym przez Muzeum Początków Państwa Polskiego, zatytułowanym „Dodaj Mieszka do znajomych. Wasza klasa 1000 lat temu”.

W liście od organizatorów czytamy:

Celem naszego Konkursu jest odczarowanie historii początków państwa polskiego. Postawione przed młodzieżą zadanie: zaprezentowania wizji siebie i swojego otoczenia 1000 lat temu, ma zachęcić młode pokolenie do szukania związków między historią a współczesnością. W tym celu uczestnicy mają skorzystać z literatury (m.in. bibliografii udostępnionej na stronie www.mppp.pl ), materiałów źródłowych i zasobów ikonograficznych a zdobytą wiedzę zinterpretować i kreatywnie wykorzystać.

Nagrodą dla dwóch zwycięskich klas będą specjalne trasy turystyczne po historycznych stolicach Polski. Trasy będą prowadzić po najważniejszych i najciekawszych muzeach Krakowa i Warszawy, w których na zwycięskie klasy będą czekać edukatorzy ze specjalnym programem lekcji i warsztatów muzealnych. Obie zwycięskie klasy zaprosimy również na jesienną inaugurację nowej wystawy stałej „Początki Państwa Polskiego” w naszym muzeum.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem do pobrania tutaj.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content