Start / Bez kategorii / Europejski Rok Wolontariatu

Europejski Rok Wolontariatu

Kasia Szablewska, uczennica klasy 2c informuje o przebiegu Dnia Wolontariusza.

Europejski Rok Wolontariatu był rokiem szczególnym, dlatego w tym roku uczniowie z naszej szkoły w wyjątkowy sposób obchodzili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

5 grudnia 2011r. najaktywniejsi oraz nowi wolontariusze uczestniczyli w warsztatach „Pamiętnik Wolontariusza” realizowanych w ramach projektu PROJEKTOR-WOLONTARIAT STUDENCKI w pleszewskim Centrum Wolontariatu. Wolontariusze przygotowywali sobie albumy i pamiętniki poświęcone swoim wspomnieniom. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się quiz o tematyce wolontariackiej, którego uczestnicy otrzymali drobne upominki.

StarostaPleszewski Michał Kalarus zaprosił najbardziej zaangażowanych wolontariuszy na Mikołajki (6 grudnia) do Starostwa Powiatowego w Pleszewie. Podziękowania i gratulacje wolontariuszom oraz pedagogom szkolnym wręczała Dorota Czaplicka – Wicestarosta Pleszewski wspólnie z Grażyną Kaczmarek – Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Lucyną Roszak- Koordynatorem Centrum Wolontariatu w Pleszewie.

Swoje święto w Centrum Wolontariatu fetowało wspólnie prawie 50 wolontariuszy. Na co dzień ochotnicy pomagają osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym oraz wspierają dzieci pomagając im w nauce.

 

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content