Start / Bez kategorii / Geograficzna grupa akademicka Poznaniu

Geograficzna grupa akademicka Poznaniu

001

15 kwietnia 2013r. uczniowie klasy Ia po raz drugi odwiedzili Poznań. Weronika Grochowicka i Dominika Helwing przesyłają relację z wycieczki.

Celem naszego wyjazdu był udział w XI Dniach Turystyki zorganizowanych na WNGiG. Biorąc udział w wykładach mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci. Pierwszy, wygłoszony przez dr E.Kacprzak, dotyczył agroturystyki. Pani doktor przekazała nam informacje dotyczące historii turystyki wiejskiej oraz możliwości rozwoju agroturystyki na terenie Polski.

Następnie udaliśmy się na wykład dr M. Jarneckiego – “Świat w oczach Michała – wędrówka po 5 kontynentach”. Pan Michał zwiedził dotychczas ponad 140 krajów; podzielił się z nami swoimi wrażeniami z kilku wypraw i pokazał niezwykłe zdjęcia. W czasie fascynującej podróży do najpiękniejszych miejsc na ziemi mieliśmy okazje zobaczyć zatokę Ha Long z licznymi formami krasowymi, „ architektoniczną” perłę pośród wszystkich parków USA Arches National Park, piękne klasztory malowane freskami na zewnątrz na terenie Bukowiny, a także mały odrębny świat wysp Galapagos.

Cykl naszych wykładów zamknęło wystąpienie dr M. Słowika – “Dzika przyroda parków narodowych Syberii i na dalekim wschodzie Rosji”. Autor w zadziwiająco interesujący sposób przedstawił nam florę i faunę syberyjskich parków.

Po wysłuchaniu prelekcji mieliśmy czas wolny dla siebie w poznańskim centrum handlowym Malta. Tam mogliśmy posilić się lub zrobić zakupy. Około godziny 17 wyruszyliśmy w podróż powrotną do Pleszewa.

Opiekunem i organizatorem wyjazdy była pani Anna Ranke.

002

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content