Start / Wpisy / Kluby Aktywności Rozmaitych

Kluby Aktywności Rozmaitych

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą lokaną inicjatywą.

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, iż swoją działalność w powiecie pleszewskim rozpoczęły Kluby Aktywności Rozmaitych dla młodzieży w wieku od 13. do 18. roku życia. Są to miejsca otwarte, wspierające rozwój pasji i nabywania nowych umiejętności poprzez dzielenie się wiedzą.

To tutaj młodzi ludzie mają szansę na rozwój swoich zainteresowań i umiejętności. W klubach młodzież ma możliwość podejmowania aktywności zgodnej z ich zainteresowaniami. W praktyce, jeśli utworzy się grupa zainteresowana dekupażem, samoobroną, street art czy fotografią, tańcem lub grą na gitarze, to kadra klubów pomoże taką aktywność zorganizować.

Praca w grupie ma być „trampoliną” do rozwoju umiejętności, które są ważne dla przyszłych pracodawców, czyli: komunikowanie  się z otoczeniem, nawiązywanie relacji interpersonalnych czy planowanie. Rozwijane są mocne strony młodych ludzi i stwarzane okazje do wywarcia pozytywnego wpływu na ich życie oraz otoczenie. Udział w klubach jest dużym wsparciem w procesie wchodzenia w dorosłość i poszukiwanie pracy, ponieważ jedną z kluczowych metod działania KARnetów są działania projektowe.

Aktywności realizowane w ramach sieci KARnet są dobrowolne i nieodpłatne.

Wszelkie informacje o Klubach oraz o wydarzeniach przez nie organizowanych znajdziecie Państwo na profilu Facebook.

Rozwój usług wsparcia rodziny w powiecie pleszewskim – to przedsięwzięcie, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, w ramach którego powstały Kluby Aktywności Rozmaitych w powiecie pleszewskim. Realizacja odbywa się we współpracy Fundacji Aktywności Lokalnej z Powiatem Pleszewskim/Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie w ramach projektu „Rozwój Usług Wsparcia Rodziny w powiecie pleszewskim” .

Z wyrazami szacunku
Joanna Stanisławska

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content