Start / Wpisy / Konkurs filmowy

Konkurs filmowy

Zaproszenie do udziału w konkursie filmowym.

Rusza nowa, dziewiąta edycja OFFKi. Zasady są proste: należy do dnia 07.11.2014 roku wysłać do nas autorski, krótki (do pięciu minut) film (dowolna technika i forma). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i oczywiście statuetki, tzw. PLACYDY!

Gala Finałowa zwycięskich filmów nastąpi 21.11.2014 o godz. 10:00 w Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo” w Łodzi.

OFFK-a jest Festiwalem sięgającym początków rozwoju telefonii komórkowej z wmontowanym systemem fotograficznym, umożliwiającym nagrywanie filmów. Wraz z postępem technologicznym, forma Festiwalu poszerzyła się: z filmów kręconych wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych, na wszelkie możliwe rejestratory obrazu i dźwięku. Festiwal, poprzez swoją formułę warsztatowo – festiwalową, daje możliwość, twórcom amatorom, na realizację swoich filmowych pomysłów, bez względu na sprzęt, na którym pracują. Jedynym ograniczeniem jest czas – ma być to amatorska, krótka (do pięciu minut) produkcja filmowa. Nadesłane filmy są oceniane i nagradzane, ich pokaz planowany jest na dzień Gali Finałowej i w Internecie jako przykład nowoczesnej, amatorskiej twórczości audiowizualnej.

Jednocześnie Festiwalowi towarzyszy lokalna forma edukacji filmowej: na warsztatach OFFKi i podczas zajęć w Klubie FilmOFF-ców uczestnicy otrzymują wiedzę teoretyczną oraz praktyczną na temat realizacji dzieła filmowego od podstaw, uczą się obsługiwać sprzęt do rejestracji dźwięku i obrazu (wykorzystując nie tylko swój amatorski sprzęt, ale również, stworzoną dla tych potrzeb, nowocześnie wyposażoną pracownie), a przede wszystkim tworzą autorskie filmy i animacje, od scenopisu, do montażu. Zapraszamy do oglądania rezultatów dotychczasowej pracy na stronie offka.wirtualnie.pl.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content