Start / Wpisy / LIGA FIZYCZNA – pierwsze miejsce

LIGA FIZYCZNA – pierwsze miejsce

LIGA FIZYCZNA – relacja trenera drużyny Aleksandra Wnuka

W tym roku szkolnym uczniowie Staszka reprezentowali szkołę w rozgrywkach ligi przedmiotowej z fizyki, w ramach uczestnictwa w projekcie CYFROWA SZKOŁA Wielkopolsk@ 2020. W lidze brali udział uczniowie klas maturalnych 3bj i 3cj:
– Olga Jagielska
– Monika Kaczmar
– Filip Biadała
– Piotr Krzyszowski
– Barbara Janiak
– Michał Stacherski
– Klaudia Typańska
– Bartłomiej Biesiada

Rozgrywki w tym roku odbywały się zdalnie, na platformie organizatora, a w lidze brały udział aż 24 szkoły z wielkopolski.
Całe rozgrywki zostały podzielone na 6 rund (meczów) z określonych zakresów materiału:
Runda 1 – kinematyka i dynamika
Runda 2 – energia, praca, moc
Runda 3 – termodynamika
Runda 4 – prąd elektryczny
Runda 5 – drgania i fale
Runda 6 – pola w fizyce

W każdym meczu drużyna złożona z dwóch zawodników dysponowała 3 szansami, które traciła w wyniku udzielenia błędnej odpowiedzi na wylosowane pytanie. Drużyny same decydowały o poziomie trudności losowanych pytań, wybierając pytanie za 3 punkty (90 sekund na rozwiązanie) lub za 1 punkt (45 sekund na rozwiązanie). Dodatkowym utrudnieniem w rozwiązywaniu zadań podczas rozgrywek był zakaz korzystania z kalkulatorów. Poziom trudności pytań w rozgrywkach był różny, od pytań bardzo łatwych nie wymagających żadnych obliczeń, skomplikowanych rachunków, do pytań bardzo trudnych wykraczających poza zakres nauczania fizyki w szkole ponadgimnazjalnej.

Nasi uczniowie w rozgrywkach poradzili sobie fantastycznie, wygrali pięć z sześciu rund i ostatecznie zwyciężyli w całych rozgrywkach, uzyskując 68 pkt na 72 pkt możliwych do uzyskania.

fizyka

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content