Start / Wpisy / Ogólnopolski Turnieju Reportażu

Ogólnopolski Turnieju Reportażu

Otrzymaliśmy zaprosze nie do udziału w ciekawym konkursie.

Szanowni Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Poloniści, Opiekunowie Kółek Dziennikarskich,
z radością ogłaszamy rozpoczęcie XIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wandy Dybalskiej. W tym roku startujemy pod hasłem Wyjdźcie z domu!

Zabrzmi to banalnie, ale jednak to świat wirtualny zawładnął umysłami młodych ludzi. Wszyscy są mobilni, szybcy i wszechwiedzący. Na przekór tej tendencji mówimy sprawdzam! Ideą naszego Turnieju jest przekonanie młodych ludzi do ich własnego świata, ich podwórka, klatki schodowej, dzielnicy, miasta. Chcemy dowiedzieć się co, poza wirtualnym światem, jest dla nich ważne, co ich intryguje, co zadziwia, co przeraża. Pod hasłem Wyjdźcie z domu kryje się nie tyle rozkaz, co zachęta. Bodziec do odkrycia w sobie potrzeby poznawania, dociekania, nauki i nieco kolokwialnie, do wyrzucenia z siebie historii, która od dawna już w nich kiełkuje. Będziemy wdzięczni, jeśli przyłączą się Państwo do nas!
Konkurs kierujemy zatem do wszystkich uczniów, którzy podejmą pracę nad trudną, ale dzięki temu satysfakcjonującą formą – reportażem. Mamy nadzieję, że zachęcą Państwo swoich podopiecznych do obserwacji, wnikliwości i pracy nad formą i językiem. Niech oni po prostu Wyjdą z domu!

Pikanterii tym zmaganiom dodadzą oczywiście nagrody. Zwycięskie prace zostaną wydrukowane w Gazecie Wyborczej. Najlepsi młodzi reportażyści wraz z opiekunami spędzą dwa dni we Wrocławiu. Wezmą udział w warsztatach dziennikarskich i spotkaniach autorskich. Poznają Wrocław. Nagrody wręczą im najważniejsi Dolnego śląska: prezydent Wrocławia, wojewoda i marszałek województwa, kurator oświaty.

Organizatorem Turnieju jest Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy (kontakt@turniejreportazu.pl). ewagraczewska@o2.pl).

Do wiadomości załączamy pełny regulamin tegorocznej edycji oraz formularz zgłoszeniowy.
Przy okazji rozpoczętego właśnie nowego roku szkolnego życzymy Państwu spełnienia aspiracji zawodowych oraz sukcesów Państwa uczniów!

Załączniki – zip (740kb)

 

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content