Start / Bez kategorii / Olimpiada Geograficzna

Olimpiada Geograficzna

OG-logo

W dniach 8-9 lutego 2013 roku na Wydziale Nauk Geograficznych UAM w Poznaniu odbyły się eliminacje pisemne i ustne etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej. Do tego etapu zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Marcin Spiralski.

Pierwsza część eliminacji polegała na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów. Do etapu okręgowego zakwalifikowano prace Marcina pod tytułem Folwark konny Hermanów jako oaza spokoju w otoczeniu Żerkowsko- Czeszewskiego Parku Krajobrazowego.

W zmaganiach olimpijskich na etapie okręgowym uczestnicy rozwiązywali testy geograficzne i quiz oraz przy udziale publiczności prezentowali swoje prace zakwalifikowane do drugiego etapu.

W łącznej punktacji Marcin uzyskał bardzo wysoki wynik 129 punktów i zdobył V miejsce w Wielkopolsce. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dnia 2 marca 2013 roku po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodów II etapu, do zawodów finałowych zakwalifikowano 119 uczniów, którzy osiągnęli co najmniej 121,5 pkt. Na tej podstawie Marcin Spiralski w towarzystwie 7 najlepszych olimpijczyków z naszego okręgu, będzie reprezentował Wielkopolskę na etapie centralnym.

Zawody finałowe odbędą się od 11-14 kwietnia 2013 w Toruniu.
Opiekunem ucznia jest pani Anna Ranke.

marcin_spiralski

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content