Start / Wpisy / Olimpiada Matematyczna Juniorów

Olimpiada Matematyczna Juniorów

W dniu 13.01.2018r. w Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Stasica w Pleszewie Odbył się II etap XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów dla województwa wielkopolskiego. Komitet Okręgowy w Pleszewie organizował już trzynasty raz I i II etap tej ogólnopolskiej Olimpiady. W skład tego komitetu wchodzą nauczyciele z wyżej wymienionej szkoły. Finaliści , czyli uczestnicy III etapu w Warszawie , mają wolny wstęp do każdej szkoły średniej w Polsce.

Starostwo Powiatowe w Pleszewie objęło patronat honorowy nad tą olimpiadą, a jego przedstawiciel Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki jest obecny na każdym otwarciu II etapu. Tej ważnej dla województwa imprezie edukacyjnej dla najlepszych uczniów z całej Wielkopolski towarzyszy Seminarium Olimpijskie dla nauczycieli. Na seminarium prowadzonym przez bardzo kompetentne osoby, oddelegowane przez Komitet Główny OMJ z siedzibą w Instytucie Matematycznym PAN w Warszawie, nauczyciele mieli okazję doskonalić swój warsztat pracy z uczniem zdolnym. Tym razem seminarium prowadził Sylwester Błaszczuk na tematy „Rady na układy” oraz „Twierdzenie Ptolemeusza” Można też było zaopatrzyć się w fachową literaturę oraz wymienić doświadczenia z innymi nauczycielami.

W tym roku w II etapie olimpiady brało udział 48 uczniów z całej Wielkopolski . Po trzech godzinach rozwiazywania zadań uczniowie brali udział w omówieniu zadań. Uczestnicy gościli w pleszewskiej szkole od 8 do 16. Olimpiada ma dość dużo uczestników, województwa wielkopolskiego ok. 220 w I etapie. Dokładne dane o uczestnikach oraz zadaniach można znaleźć na stronie omj.edu.pl

W organizacji chętnie i z zaangażowaniem pomagali uczniowie klas licealnych:
1c
Maria Dobrychłop,
Oliwia Filipiak,
Iga Gryszka,
Wiktoria Kaczmarek,
Aleksandra Kaźmierska,
Kamila Kocemba,
Wiktoria Kołaczyk,
Remigiusz Krawczyk,
Marta Łukowska,
Justyna Rosik,
Szymon Roszak,
Maciej Sikora,
Joanna Wojciechowska.

2d
Marianna Mańczak,
Weronika Malinowska,
Tobiasz Pajor,
Grzegorz Spychaj.

1aj
Maria Mikołajczyk.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content