Start / Wpisy / Porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną

Porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną

Wojskowa Akademia Techniczna podpisała porozumienie o współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Pleszewie. Uroczystość odbyła się 31 stycznia 2018 r. w Warszawie. Umowę ze strony Uczelni podpisał rektor-komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, ze strony Zarządu Powiatu Pleszewskiego wicestarosta Urszula Balicka i członek Zarządu Michał Kaczmarek, ze strony Liceum dyrektor Lilla Deleszkiewicz.

Przed podpisaniem porozumienia odbyła się owocna dyskusja zainicjowana przez rektora-komendanta o formach wzajemnej współpracy. Urszula Balicka przedstawiła walory naszego powiatu, Lilla Deleszkiewicz opowiedziała o procesie kształcenia uczniów w naszym liceum oraz zapoznała z jego historią i teraźniejszością, płk Wiesław Szczygielski zaprezentował potencjał naukowo-dydaktyczny WAT-u. W rozmowach brali również udział prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Marzena Tykarska, kierownik do spraw studenckich Małgorzata Podbielska, rzecznik prasowy Ewa Jankiewicz, inicjator współpracy i absolwent naszego liceum oraz obecny student uczelni Maciej Wielgosik, wychowawca klasy politechnicznej objętej patronatem i nauczyciel informatyki Izabella Wawroska.

Dzięki objęciu patronatem WAT-u naszej szkoły młodzież będzie miała możliwość skorzystania z wykładów i warsztatów prowadzonych przez nauczycieli akademickich, odwiedzenia uczelni i zapoznania się z jej pracowniami i laboratoriami, wzięcia udziału w różnych formach działalności Akademii np. uczelnianym konkursie matematycznym.

Delegacja obejrzała nowoczesną i w pełni wyposażoną bazę naukowo-dydaktyczną WAT-u: Wydział Cybernetyki Laboratorium Zobrazowania Wieloformatowego oraz Symulacji Rozszerzonej i Wydział Elektroniki Instytutu Radioelektroniki. Szczególnie interesujące okazały się rozmowy z pasjonującymi wykładowcami, którzy z pełnym zaangażowaniem przedstawiali swoje prace badawczo-naukowe.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content