Start / Wpisy / Spotkanie Pleszewian

Spotkanie Pleszewian

W tegorocznym – trzecim już „Spotkaniu Pleszewian” w Poznaniu uczestniczyła Pani Dyrektor naszego Liceum i Gimnazjum Lilla Deleszkiewicz. Spotkanie odbyło się 16 marca 2017r. w Collegium Chemicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w nowym kampusie akademickim „Morasko” w Poznaniu.

Spotkanie prowadzone było przez dziekana Wydziału Chemii UAM prof. dr hab. Henryka Koroniaka oraz rodowitego Pleszewianina i absolwenta naszego Liceum prof. zw. dr hab. Bronisława Marciniaka, kierującego obecnie Zakładem Chemii Fizycznej.

Na spotkaniu nie zabrakło licznie przybyłych Pleszewian, pracujących i mieszkających na co dzień w Poznaniu, wśród których pojawiło się grono absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie związanych z Uniwersytetem m.in. prof. Hanna Suchocka – była premier, prof. Tomasz Mizerkiewicz – obecny dziekan Wydziału Filologii Polskiej, prof. Andrzej Gulczyński – prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Uczestnicy spotkania obejrzeli film promocyjny „Pleszew 2016”, oraz wysłuchali wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Mariana Adamka a także Wicestarosty Pleszewskiego Eugeniusza Małeckiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content