Start / Wpisy / Spotkanie rodziców i uczniów

Spotkanie rodziców i uczniów

17 maja 2012r. o godz. 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie rozpoczęło się spotkanie dotyczące nowo tworzonego gimnazjum na które przybyło około 100 osób; rodzice, dziadkowie i szóstoklasiści.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu: Starosta pleszewski – Michał Karalus, Przewodniczący Rady Powiatu – Mirosław Kuberka, Przewodnicząca Komisji Oświaty – Jolanta Pankowiak, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu – Sławomir Sobczyk. Uczestniczył też jako rodzic wraz z żoną i synem – wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

Pani dyrektor I LO Lilla Deleszkiewicz zaprezentowała grono pedagogiczne, które będzie prowadziło zajęcia z pierwszą klasą gimnazjum:

Szymon Smułka – wychowawca – biologia,
Karolina Galewska – wychowawca wspomagający – j. polski,
Adam Kałużny, Henryk Szczudlik – język angielski,
Anna Ranke – geografia,
Iwona Wochna-Frąszczak – historia,
Zdzisław Skrzypek – matematyka,
Ewa Karbowska, Bartosz Sołtysiak – wychowanie fizyczne,
Aleksander Wnuk – fizyka,
Justyna Górczyńska – chemia.

Każdy w kilku zdaniach opowiedział o sobie i dotychczasowej pracy. Po prezentacji uczniów zaproszono na krótkie warsztaty z wybranych przedmiotów.

W pracowni chemicznej wywoływano „duchy” palono i odzyskiwano pieniądze, nadmuchiwano balony „bez paszczy”. Na koniec młodzi goście wraz z panią Justyną Górczyńską doprowadzili do mieszaniny piorunującej. Pan Aleksander Wnuk był sekundantem w pojedynku szóstoklasistów z magnesami. Młodzież zmagała się też z siłami fizycznymi i szklanką wody. W gabinecie biologii Szymon Smułka zainteresował gości pokazem dotyczącym ewolucji gatunków i „sekcją” ryby, a pan Henryk Szczudlik pozwalał się przekonać przyszłym gimnazjalistom, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Następnie wraz z opiekunami młodzież udała się na spacer po szkole, który zakończył słodki poczęstunek. W tym czasie rodzice uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z panią dyrektor. Obejrzeli też prezentacje multimedialną dotycząca idei funkcjonowania gimnazjum dwujęzycznego oraz zapoznali się z projektem zasad rekrutacji a także atutami szkoły i gimnazjum.

Widać było duże zainteresowanie ze strony rodziców, padały szczegółowe pytania. Następnie rodzice zwiedzili szkołę. Rozmowom nie było końca a uczniom trudno było wyjść z ciekawych zajęć.
Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze, o czym świadczy fakt, że spotkanie przedłużyło się znacznie ponad zaplanowany czas.

Z inicjatywy Rodziców powstało też poniższe podziękowanie dla władz powiatu i gmin, które poparły nasz projekt.

Fot. Małgorzata Kuberka
Fot. Małgorzata Kuberka
Fot. Małgorzata Kuberka
Fot. Małgorzata Kuberka
Fot. Małgorzata Kuberka
Fot. Małgorzata Kuberka

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content