Start / Wpisy / Staszic kuźnią umysłów ścisłych!

Staszic kuźnią umysłów ścisłych!

Daniel Moździerz, o którego sukcesach pisaliśmy tutaj, odnosi kolejne spektakularne sukcesy:
W Olimpiadzie Wiedzy Technicznej Daniel zakwalifikował się do drugiego etapu. Został też finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” zajmując 7 miejsce w kraju.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Daniel zajął pierwsze miejsce, otrzymując tytuł laureata.

Dzięki powyższym osiągnięciom Daniel otrzymał wolny wstęp na wszystkie uczelnie techniczne w kraju.

Opiekunem ucznia jest pan Aleksander Wnuk.

Oprócz indywidualnych sukcesów nasz olimpijczyk współpracował z innymi uczniami i wspólnie z nim do finału ogólnokrajowego konkursu matematycznego Pangea zakwalifikowali się: Adam Zacharczuk z 2g i Adam Karczewski z 2b. Nad olimpijczykami opiekę roztoczył p. Zdzisław Skrzypek.

Natomiast Grzegorz Orman, Miłosz Frąszczak i Daniel Moździerz z kl. 3a oraz Łukasz Jurdziński i Michał Zawiślak z kl. 3b zajęli 3 miejsce (drużynowo) w ogólnopolskim konkursie fizyki „First step to Nobel Prize” organizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.

Daniel Moździerz – kapitan drużyny zajął ponadto drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Osiągnięte miejsca czynią z naszych uczniów laureatów konkursu.

Zmagania polegały na pięciu dwugodzinnych sesjach przeprowadzonych przez platformę internetową, natomiast finał odbył się w Łodzi.

Tematyka konkursu pokrywała się z wymaganiami maturalnymi z fizyki.

17 kwietnia pleszewscy laureaci w towarzystwie opiekuna – p. Aleksandra Wnuka odebrali w Łodzi nagrody.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content