Start / Wpisy / Superwulkany – wykład

Superwulkany – wykład

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na ostatnią w semestrze wiosennym prelekcję, która zostanie zorganizowana w formie online. W dniu 10 czerwca (czwartek) o godzinie 18:00 pan Wojciech Zgłobicki przedstawi wykład pt.: „Superwulkany”.

Problematyka superwulkanów i supererupcji budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród naukowców. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na potencjalne zagrożenie jakie stwarzają dla człowieka. Na wykładzie przedstawione zostaną uwarunkowania występowania oraz charakterystyka wybranych superwulkanów. Przedyskutowane zostaną również skutki supererupcji dla środowiska planety oraz naszej cywilizacji.

Prof. dr hab. Wojciech Zgłobicki jest związany miejscem urodzenia i życiem zawodowym z Lublinem. Jest kierownikiem Katedry Geologii, Gleboznawstwa i Geoinformacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie obecnie pełni funkcję prodziekana ds. studenckich. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problemów geomorfologii dynamicznej, geochemii osadów, kształtowania i ochrony krajobrazu oraz geoturystyki. Na jego dorobek składa się ponad 120 prac w tym 6 monografii i podręczników. Jest członkiem Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Link do spotkania na platformie MS Teams.

zdjęcie wulkanu

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content