Start / Wpisy / Uczniowie w Saksonii

Uczniowie w Saksonii

Pani Maria Cichy relacjonuje wyjazd grupy gimnazjalistów do Niemiec.

24 i 25 pażdziernika 2014r. byliśmy w Saksonii na wycieczce fotograficzno-krajoznawczej . Uczniowie gimnazjum zwiedzili Görlitz – miasto graniczne. Następnie udaliśmy się do tzw. Szwajcarii Saksońskiej.

Bastei to imponujące naturalne skalne miasto we wschodnich Niemczech, położone nad rzeką Łabą w pobliżu uzdrowiska Rathen i malowniczej wioski Niederrathen (pogranicze czesko-niemieckie). Obecnie stanowi ono jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych na terenie Szwajcarii Saksońskiej (Sächsische Schweiz).

Drugiego dnia był spacer po mieście Bautzen – w Budziszynie można dużo zobaczyć i jeszcze więcej przeżyć. Miasto znane jest przed wszystkim ze swej starówki i licznych wież. Budziszyn jest centrum Łużyc Górnych. Niepowtarzalność miasta wynika z wielorakości jego uroków – zabytkowej, prawie całkowicie odrestaurowanej historycznej starówki, interesującej kultury niemieckiej i serbołużyckiej, różnorodnych pod względem turystycznym okolic. Miasto leży nad Szprewą w drodze do Drezna zwiedzaliśmy Moritzburg. Znajduje się tam Pałac Moritzburg – jeden z licznych niemieckich zamków na wodzie.

Na koniec był spacer po Dreźnie.

Galeria z wyjazdu dostępna jest tutaj.

Fot. Marcin Czerwiński
Fot. Marcin Czerwiński

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content