Start / Bez kategorii / Umowa partnerska z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu

Umowa partnerska z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu

2 września 2011 roku dyrektorzy czterech szkół oraz insp. Krzysztof Jarosz, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, podpisali umowy partnerskie. Współpraca ma zaowocować utworzeniem kolejnych klas mundurowych oraz rozwijaniem współpracy pomiędzy placówkami. Założeniem jest przygotowanie absolwentów tych klas w zakresie merytorycznym, sprawnościowym i osobowościowym do kontynuacji kształcenia w szkołach policyjnych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele czterech szkół:

  • I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie
  • Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Profilowanych w Wolsztynie
  • Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie

I LO reprezentowali Dyrektor Szkoły pani Lilla Deleszkiewicz, opiekun trzeciej klasy mundurowej pan Aleksander Wnuk oraz uczniowie Natalia Klauza, Weronika Szlugaj i Krzysztof Banaś. Pleszewską delegację wspierał Starosta Pleszewski pan Michał Karalus.

Po części oficjalnej każdy z uczestników został zaproszony na poczęstunek oraz do wspólnej dyskusji na temat funkcjonowania służb bezpieczeństwa zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Uczniowie wraz z ich opiekunami mieli zaszczyt jako jedni z pierwszych zwiedzić funkcjonującą od 1 września 2011 roku Salę Tradycji KWP w Poznaniu.

Relację przesłała Weronika Szlugaj.

Zdjęcia w galerii strony.

Zdjęcie: Zbigniew Paszkiewicz (KWP).

 

logo powiatu i państwa
BIP - logo

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content