Start / Wpisy / VII Rejonowy Konkurs Informatyczny

VII Rejonowy Konkurs Informatyczny

Fot. info-omer.home.pl/autoinstalator/joomla6/
Fot. info-omer.home.pl/autoinstalator/joomla6/

Najlepsi informatycy szkół ponadgimnazjalnych z powiatów jarocińskiego, krotoszyńskiego i pleszewskiego rywalizowali w VII Rejonowym Konkursie Informatycznym, który odbył się 9 kwietnia br. w siedzibie I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie.

Patronat nad konkursem objęli m.in. Wydział Informatyki Politechniki Wrocławskiej oraz Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego, natomiast cenne nagrody dla wszystkich uczestników ścisłego finału ufundowali sponsorzy: Bank Zachodni WBK, PKO BP, Kasa Stefczyka oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Wśród 27 młodych, zdolnych informatyków znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Piotr Furmankiewicz (kl. 2a, opiekun: I. Wawroska) i Michał Zawiślak (kl. 2b, opiekun: A. Leśnierowski). Po części teoretycznej, Michał zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym, wykazując się dużymi umiejętnościami algorytmiczno-programistycznymi, uplasował się ostatecznie na 7 miejscu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nasi reprezentanci, będąc uczniami klas drugich, konkurowali głównie z kolegami z ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, co bardzo dobrze rokuje na przyszłoroczną edycję konkursu.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content