Start / Wpisy / W samo południe

W samo południe

Ten tajemniczy tytuł nie ma nic wspólnego z kultowym filmem, skrywa bowiem coniedzielne zajęcia gimnazjalistów Gimnazjum Dwujęzycznego im. St. Staszica w Pleszewie na miejscowym basenie pod czujnym okiem pana Damiana Sołtysiaka. Trener chłopców jest człowiekiem wszechstronnym. To przede wszystkim pasjonat sportu w ogóle, propagator zdrowego stylu życia, a przy tym zdolny matematyk i znawca ekonomii. Świetnie potrafi zorganizować swój czas i ma wiele do zaoferowania młodzieży.
O Jego popularności wśród uczniów świadczą chociażby systematyczne zajęcia na basenie – zawsze może liczyć na szerokie grono zainteresowanych.

Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Podczas II Otwartych Mistrzostw Pleszewa w Pływaniu, najlepszy wynik w swej kategorii (50 i 100m stylem dowolnym) uzyskali Jego podopieczni: Mateusz Nawrocki przepłynął dystans 50m w czasie 29,53s, natomiast Klaudiusz Kaźmierowski pokonał 100m w 1.09,16s.

Z kolei z okazji 50-lecia WOPR w Pleszewie w Parku Wodnym „Planty” zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Południowej Wielkopolski Ratowników WOPR i szkół Miasta i Gminy Pleszew. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. W kategorii gimnazjów złote medale wywalczyli: Bartosz Dąbrowski, Dawid Szymura i Mateusz Nawrocki ( uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego im. St. Staszica), zdobywając I miejsce drużynowo. Zawody były sprawdzianem nie tylko umiejętności pływackich, ale także wytrzymałości i ogólnej sprawności.

Wierzymy ,że to nie koniec sukcesów. Do tego grona dołączą z pewnością wkrótce nowi miłośnicy pływania, bowiem pan Damian Sołtysiak potrafi zarażać swoim entuzjazmem.

1 2

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content