Start / Wpisy / XII Olimpiada Matematyczna Juniorów

XII Olimpiada Matematyczna Juniorów

W dniu 14.01.2017 r w naszej szkole odbył się II etap XII OMJ dla województwa wielkopolskiego. Gościliśmy najlepszych uczniów gimnazjów z całej Wielkopolski z 55 zakwalifikowanych po I etapie. Na otwarciu imprezy obecni byli: Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Pleszewskim Pan Sławomir Sobczyk, dr. Piotr Chrząstowski – Wiertel przedstawiciel Komitetu Głównego OMJ, doświadczony naukowiec i pedagog z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrekcja oraz członkowie Komitetu Okręgowego w Pleszewie.
Starostwo Powiatowe w Pleszewie od kilku lat jest patronem honorowym tej olimpiady. Uczestnicy przez trzy godziny rozwiązywali 5 nietypowych zadań. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również myśleniem i umiejętnością radzenia sobie z nowymi, trudnymi problemami z geometrii i teorii liczb.
Podczas, gdy uczniowie rozwiązywali zadania ich nauczyciele brali udział e Seminarium prowadzonym przez naszego gościa z Warszawy, Można było zaopatrzyć się w ciekawa literaturę matematyczną, pozwalającą lepiej przygotować się do tej wymagającej olimpiady.

link do strony rekrutacyjnej

Archiwum

Skip to content