Zdjęcie przedstawia budynek szkoły

Tekst odczytywany maszynowo

O szkole

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie jest instytucją edukacyjną. Działa na podstawie obowiązującego prawa i statutu.

Organizatorem I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie jest Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

Główną siedzibą szkoły jest miasto Pleszew, a zakresem swojego działania obejmuje edukację uczniów głównie z powiatu pleszewskiego.

Dyrektorem szkoły jest pani Lilla Deleszkiewicz.

Szkoła prowadzi działalność edukacyjną polegającą na prowadzeniu zajęć pedagogiczno-wychowawczych na poziomie szkoły średniej, przygotowując uczniów do egzaminu dojrzałości.

Szkoła współpracuje z innymi instytucjami edukacyjnymi, głównie na terenie Wielkopolski.

Jak się skontaktować z I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Pleszewie?

  • Adres: 63-300 Pleszew, ul. Poznańska 38
  • telefon: 62 508 00 44
  • E-mail: lopleszew@lopleszew.pl

W jakich godzinach pracujemy?

  • Poniedziałek: 7.00 – 15.00
  • Wtorek: 7.00 – 15.00
  • Środa: 7.00 – 15.00
  • Czwartek: 7.00 – 15.00
  • Piątek: 7.00 – 15.00

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Aby skutecznie komunikować się z I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Pleszewie, osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:

● Skontaktować się ze szkołą osobiście, telefonicznie lub mailowo, sygnalizując potrzebę skorzystania z pomocy osoby posługującej się Polskim Językiem Migowym, językiem angielskim, francuskim, niemieckim lub rosyjskim.
● Napisać pismo/złożyć wniosek na adres: I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie, ul. Poznańska 38, 63-300 Pleszew.

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:

Wejście do szkoły dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się od strony ulicy Poznańskiej, po prawej stronie od głównego wejścia, tuż za rogiem. Jest wyposażone w windę.

Budynek składa się z parteru i dwóch pięter. Na parter i wyższe kondygnacje można dostać się windą, dostępną od zewnątrz budynku i na każdym poziomie. Po wyjściu z windy na parterze, po lewej stronie znajduje się szkolna biblioteka oraz sekretariat uczniowski. Na wprost, sekretariat główny przez który przechodzi się do gabinetu dyrektora. Po prawej stronie mieszczą się kolejno: główna klatka schodowa, prowadząca na wyższe poziomy, cztery klasy oraz męska toaleta. Na pierwszym piętrze po wyjściu z windy, po lewej stronie, znajdziemy pokój nauczycielski, a kierując się na prawo znajdziemy główną klatkę schodowę, klasy oraz damską toaletę. Na drugim piętrze wyjściu z windy, po lewej stronie znajduje się szkolna aula – sala widowiskowa. Idąc w prawo od auli dojdziemy do klasopracowni znajdujących się po dwóch stronach korytarza. W połowie korytarza, po prawej stronie znajdują się kolejno: pomieszczenie socjalne pracowników obsługi szkoły, gabinet pielęgniarki i psychologa oraz biuro księgowości. Na końcu korytarza znajdują się dwie klasy.

W przypadku braku możliwości poruszania się, wszelkie sprawy można załatwić telefonicznie lub mailowo. Można też skorzystać z pomocy pracownika w czasie poruszania się po szkole i korzystania z oferty, zgłaszając tę potrzebę pod numerem telefonu 62 508 00 44.

Pobierz dokument w wersji PDF

Klikając przyciski „Pobierz dokument PDF” otworzysz w tym samym oknie dokument PDF. Można pobrać ten dokument klikając ikonę skierowanej w dół strzałki w prawym górnym roku ekranu. Aby wrócić na stronę Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie musisz użyć przycisku „wstecz” przeglądarki (strzałka skierowana w lewo w lewym górnym rogu okna przeglądarki).