JetPlex Racing – inżynierowie z LO

Grupa drugoklasistów uczestniczy w ambitnym projekcie F1 in Schools. Na czym polega rywalizacja i kto jest jej uczestnikiem? Pozwólmy przedstawić się przyszłym inżynierom poniżej.

Czym jest F1 in Schools?

Projekt F1 in Schools to narzędzie edukacyjne, umożliwiające zdobywanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych, takich jak fizyka i matematyka oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w obszarze technologii i inżynierii.

Projekt F1 in Schools ma na swoim koncie wiele sukcesów, które są dowodami na skuteczność inicjatywy. Uczestnicy osiągnęli znaczące rezultaty, zdobywając nawet stanowiska w renomowanych zespołach Formuły 1. Zaangażowanie młodzieży w dziedzinie STEM (Nauka-Technologia-Inżynieria-Matematyka) prowadzi do sukcesywnego rozwoju społeczeństwa.

Zespół JetPlex Racing reprezentuje naszą szkołę w tym prestiżowym i wymagającym konkursie, mamy patronat naszej szkoły i wydziału matematyki i informatyki UAMu.

O nas

Filip Sokołowski
Jestem uczniem 2 klasy Matematyczno-fizyczno-informatycznej. Interesuję się sportem, gotowaniem, motoryzacją i zaawansowaną technologią. Jestem menadżerem zespołu, koordynuje pracę oraz zajmuje się projektowaniem.

Milena Sierżant
Jestem uczennicą drugiej klasy o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym. Moją pasją jest sport, a w szczególności pływanie, kolarstwo, Formuła 1 oraz motoryzacja. Moim hobby są również zwierzęta. Marzę o zostaniu weterynarzem. Uwielbiam podróżować, a moim celem jest odwiedzenie wszystkich państw na świecie. Do projektu F1 in Schools dołączyłam, ponieważ definitywnie rozwija on kreatywność i uważam, że jest to świetny sposób na połączenie hobby z nauką działania w zespole, co w przyszłości może być dla mnie bardzo przydatne.

W naszym zespole zajmuję się sprawami organizacyjnymi i redagowaniem tekstów. Dbam o walory estetyczne naszych prezentacji oraz o wizerunek zespołu. Prowadzę także nasze media społecznościowe.

Szymon Rossa
Jestem uczniem klasy drugiej. Rozszerzam matematykę, fizykę, informatykę, a także język angielski. Poza szkołą, lubię uprawiać sport, szczególnie jazdę na nartach, pływanie oraz jazdę na rowerze. Spędzanie czasu w górach to dla mnie duża przyjemność. Interesuję się Formułą 1. W zespole zajmuję się tworzeniem modelu 3D bolidu w udostępnionych programach komputerowych.

Gracjan Woliński
Jestem uczniem klasy drugiej liceum o profilu matematyczno-informatycznym. Moją pasją jest stara motoryzacja oraz fizyka. Mogę pochwalić się również szerokim zakresem wiedzy z dziedzinie budowy mechanizmów różnego typu. Chciałbym wykorzystać swoje umiejętności oraz doświadczenie w projekcie F1 in schools, ponieważ pozwoli to mi rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać zakres wiedzy związany z projektami tego typu. Moim zadaniem jest promowanie zespołu oraz tworzenie wniosków, które pozwalają nam zdobyć upragnionych sponsorów, dzięki którym uda nam się dokończyć nasze dzieło.

Fot. Archiwum LO.

Udostępnij: