Na zdjęciu uczniowie, nauczyciele i prowadzący spotkanie dot. prowadzenia biznesu przez młodych ludzi. W tle baner z logo szkoły.

Konferencja ekonomiczna dla młodzieży

27 września br. uczniowie klas 2aj i 2dj uczestniczyli w konferencji ekonomicznej dla młodzieży w Zajezdni Kultury w Pleszewie. Dr Wojciech Świder – pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Finansów Publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, będący gościem a zarazem prowadzącym konferencję przybliżył uczniom temat inwestowania, a właściwie odpowiedział na pytanie, będące zarazem tytułem konferencji – „Jak zacząć inwestować od małych kwot?”. Przy okazji wprowadzania młodzież w świat inwestycji, dr Świder pokazał jak ważny jest w życiu młodych osób rozwój osobisty.

Spotkanie miało również zintegrować uczniów trzech pleszewskich szkół ponadpodstawowych Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Przedstawiciele każdej szkoły przygotowali prezentację dotyczącą działań przedsiębiorczych, ekonomicznych oraz biznesowych realizowanych w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości.

„Staszka” reprezentowały Patrycja Andersz oraz Klaudia Stawik – uczennice klasy IV, które uczestnicząc w czerwcu w VII Ogólnopolskim Konkursie – Zostań Ekonomistą, organizowanym przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uzyskały wyróżnienie oraz indeksy na studia z możliwością wyboru kierunku – ekonomia lub rachunkowość i finanse.

Fot. Izabela Werner.

Udostępnij: