Tekst znajdujący się na obrazie ilustrującym wpis o śmierci byłego dyrektora: "Z żalem zawiadamiamy, że 20 czerwca 2023 roku zmarł wieloletni nauczyciel historii, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie Andrzej Szymański."

Pożegnanie

Z żalem zawiadamiamy, że 20 czerwca 2023 roku zmarł wieloletni nauczyciel historii, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie Andrzej Szymański.

Pan dr Andrzej Szymański był wybitnym humanistą, autorem ponad 30 prac naukowych, był także pracownikiem wydziału UAM w Kaliszu.

Jako dyrektor szkoły dbał o dobro uczniów i nauczycieli. Doceniał pracę grona pedagogicznego, które umiał zintegrować.

Jako nauczyciel zarażał pasją do historii, był także doskonałym mówcą, jego lekcje pozostały w pamięci ich uczestników, absolwenci liceum często te lekcje wspominają. Dbał także o to, aby młodzież jego szkoły wyniosła z murów alma mater świadomość i wychowanie patriotyczne. Panu dr. Andrzejowi Szymańskiemu liceum zawdzięcza pierwsze duże remonty szkoły.

Odszedł człowiek niezwykły, wybitny humanista, społecznik i wspaniały dyrektor.

Msza Św. Żałobna odprawiona zostanie w sobotę, 24 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 w kościele pw. św.Floriana w Pleszewie. Po mszy żałobnej odbędzie się pogrzeb na cmentarzu parafialnym.

Pogrążeni w smutku
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie

Udostępnij: